MENÜ

2017 PMYO Başvuruları Ne Zaman? Başvuru Şartları Neler?

1123 defa okunduYorumlanmadı, , , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Polis Meslek Yüksek Okulu Sınavı Başvuruları ne zaman yapılacak. PMYO için başvuru şartları nedir? Kimler başvurabilir? Merak edilen detaylar haberimizde.

2017 PMYO Başvuruları Ne Zaman? Başvuru Şartları Neler?

ÖSYM’nin 2017 iş takvimini açıklamasının ardından birçok sınavın başvuru tarihleri ve sınav tarihleri belli oldu. Yayınlanan bu açılamaya göre PMYO 2017 Sınavının ön başvuruları 2017 Mayıs Ayının ilk haftasında gerçekleşecek. Adayların PMYO’da eğitim görmesi için ÖSYM’nin yapacağı YGS sınavında YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 veya YGS-6 puan türlerinden birinde 270.000 ham puan ve üzeri bir puan alması gerekiyor.

Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların 1.dereceden akrabaları Eş ve Çocukları için ise YGS puan türlerinden alması gereken ham puan 150.000 olarak belirlendi. 2017 PMYO için henüz herhangi bir kontenjan belirlenmemiş olmakla birlikte bu sene 5000 asıl adayın olacağı tahmin ediliyor. Ham puan kritiğini tamamlayan adayların daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen adreslerde mülakata gireceği ve mülakatlarda başarı sağlayanların merkez tarafından yapılacağı bir sınava tabi tutulacağı açıklanan diğer bilgiler arasında.

Daha önce mülakata girmiş adayların puanlarında veya değerlendirmelerinde herhangi bir puan kırma veya eksiltme durumunun da olmadığını belirtmek isteriz.

Yorum Yaz