Cumhurbaşkanı Kentsel Dönüşümle İlgili Konuştu

By | Mayıs 20, 2016

Rize Ticaret Odası’nın düzenlediği ödül törenine davetliler arasında Recep Tayyip Erdoğan’da vardı. Erdoğan ödül töreninde yaptığı konuşmasında kentsel dönüşüm hakkında ” Kentsel dönüşüm projeleri yapıyoruz, dönüşüm projelerinden bir tanesini Ayder’e bir tanesini de Uzungöl’e yapmamız lazım. Kentsel dönüşüm projelerini yapacağız da bunun başka çaresi yok.” dedi. Yaklaşık uzunluğun 4 bin kilometrelik bir alanda olan Yeşil Yol Projesi’ne değinen Recep  Tayyip Erdoğan, proje hakkında şunları söyledi:

”650 kilometresinin Rize sınırları içerisinde olan Yeşil Yol Projesi ile vatandaşlarımıza ve yabancı turistlere, doğal güzelliklere kolay ulaşabilme imkânı sağlayacağız. Yaylalarımızda, gelen misafirlerin isteklerini karşılayabilecek tesisler kuracağız. Böylece Rize’yi hem kış hem de yazın cazip bir turizm merkezi haline getireceğiz. Kim ne derse desin bu proje için gerekli adımları atacağız. ‘dedi.

Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında doğal güzellikleri koruyacaklarını konuşmasında şu sözler ile ”Bölge içinde yapılacak kentsel dönüşümünde kesinlikle doğa tahribatı olmayacak. Yapılacak turizm projeleri kesinlikle ormanlarımızın, derelerimizin ve yaylalarımızın tabiat güzelliklerimizin tahribatına pahasına olmayacaktır. ” belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir