MENÜ

Akdeniz Açıklarında 700 Mülteci Ölmüş Olabilir!

104 defa okunduYorumlanmadı, , , , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

BM Sözcüsü Spindler bugün kan donduran bir açıklama da bulundu. Spindler’in ifadesine göre Akdeniz açıklarında son 3 günde batan botlarda toplam 700 mülteci hayatını kaybetti.

Akdeniz Açıklarında 700 Mülteci Ölmüş Olabilir!

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) sözcülük görevini yürüten William Spindler duyanları dehşete düşürecek açıklamalarda bulundu. Spindler’e göre Akdeniz açıklarında son 3 günde batan botlarda 700 mülteci hayatını kaybetmiş olabilir. Anadolu Ajansına gündeme ve mülteci sorunlarına dair açıklamalarda bulunan Spindler geçtiğimiz Çarşamba günü batan botta en az 100, Perşembe günü batan teknede ise en az 550 kişinin kayıp olduğuna dikkat çekerek, geçtiğimiz gün İtalya Donanmasının çalışmaları sonucu 45 kişinin cesedine ulaşıldığını ifade etti.

Bu görüntüyü ele alarak Çarşamba gününden bu yana yaşanan kaza ve olaylarda 700 kişinin hayatını kaybettiğini düşünüyoruz diyen Spindler, durumun kaygı verici olduğunu ve dehşete düşürdüğünü belirtti. Spindler mülteci sorunları ve gündemi hakkında her ülkeni insanı ve vicdani değerlerini hatırlamasını gerektiğini belirtirken, yaşanan bu dramlara ve hadiselere hiçbir insanın hür iradesiyle kayıtsız kalamayacağının altını çizdi. Diğer yandan İtalya Hükümetinin yaptığı açıklamalar neticesinde orduya bağlı arama kurtarma ekiplerinin bölgede yoğun bir şekilde çalışmaya devam ettiği bildirildi.

Yorum Yaz