MENÜ

Angela Merkel’den Dünyaya Çağrı

133 defa okunduYorumlanmadı, , , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, İstanbul'da düzenlenecek olan Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Zirvesi toplantısına katılmadan önce dünya milletlerine çağrıda bulundu.

Angela Merkel’den Dünyaya Çağrı

22 Mayıs 2005 tarihinde, Hristiyan Sosyal Birliği ve Liberal Demokrat Parti’den oluşan koalisyonun genel başkanı olarak Almanya Başbakanlığına seçilen Hamburg doğumlu Angela Merkel, İstanbul’da düzenlenecek olan Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Zirvesine katılmadan önce podcast üzerinden bir mesaj yayınlayarak dünya milletlerinin dikkatini çekme girişiminde bulundu.

Dünyanın muhtaç bölgelerine yapılan yardımların, organizasyonu ve koordine edilmesi konusunda daha sistemli bir çalışma çağrısında bulunan Merkel, yayınladığı mesajda Pazartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilecek zirvesinde, yardım vaatleri yerine yardım faaliyetlerinin bir birliktelik oluşturması gerektiğine değindi.

Uluslararası platformlarda taahhütte bulunan ülkelerin, vaat edilen yardımları yerine getirip getirilmediğinin denetlenmesinin büyük bir önem arz ettiğini vurgulayan Almanya Başbakanı, ‘ Üzülerek söylüyorum ki bahsettiğim bu nokta da an itibari ile birçok duraksama var’ dedi.

BM istatistiklerine göre dünya genelinde 120 milyondan fazla insanın yardıma muhtaç olduğunu hatırlatan Merkel, mesajına Suriyeli mülteciler konusunda ki proje ve tutumlarından dolayı Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkürlerini sunarak son verdi.

Yorum Yaz