Arnavutköy’de Saldırı: 1 Polis Şehit!

By | Haziran 15, 2016

İstanbul’un Arnavutköy ilçesinin Hadımköy Mahallesinde bugün uzun süren bir çatışma yaşandı. Çatışmada 2 polisin yaralanmasına neden olan zanlı, bölgede bulunan bir çiftlik evinde köşeye sıkıştırıldı. Bazı özel TV kanallarının canlı olarak yayınladığı operasyon tamamlandığında zanlı öldürülerek etkisiz hale getirildi.

Olay yerinden edinilen ilk bilgilere göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde olan Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri uyuşturucu satan kişilerin kullandığı barakalarda bir hareketlilik fark etti. Bu sırada barakayı kontrol etmek isteyen polis memuru Ayhan ÖLÇER içeriden ateş açılması sonucu boynundan yaralandı. Silahlı saldırganın boynundan yaraladığı polis memurunu da içeride rehin alması üzerine bölgede çatışma çıktı. Çatışmanın devam ettiği dakikalarda bölgeye intikal eden Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürü Aykut Korkmaz’da saldırganın açtığı ateşte ayağından yaralandı.

Bölgeye çok sayıda ekip ve helikopter yönlendirilirken, zanlının hala ateşe devam etmesi üzerine polis ekipleri ismi Seyfettin Genç olduğu anlaşılan 44 yaşında ki uyuşturucu satıcısını öldürerek etkisiz hale getirdi. Yaralı polisler ise tedavisinin yapılması için hastaneye kaldırılırken, boynundan vurulan polis memuru Ayhan ÖLÇER yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. İlçe Emniyet Müdürü Aykut Korkmaz’ın ise sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir