MENÜ

Bağdat’ta Bomba Patladı: 17 Ölü

97 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Terör örgütü IŞİD masumları ve sivilleri hedef almaya devam ediyor, bugün Bağdat’ta düzenlenen bomba yüklü araçla yapılan intihar saldırısında en az 17 ölü var.

Bağdat’ta Bomba Patladı: 17 Ölü

Terör örgütü IŞİD gerek Suriye’de gerek Irak’ta olmak üzere dünyanın bir çok bölgesinde terörize eylemlerine devam ediyor. Masumların ve sivillerin üzerine bomba yağdıran IŞİD, bugün Bağdat’ta düzenlenen bir dizi bombalı saldırıları yayınladığı video ile üstlendi.

Yapılan saldırılarda en dikkat çeken nokta ise bombaların patlatıldığı yerlerde Şiilerin çoğunlukla yaşıyor olması. Bu yapılan terörize eylemde de yine Şiilerin yoğunlukla yaşadığı Şaab bölgesinde bulunan askeri kontrol noktası hedef alındı. Diğer bir eş zamanlı saldırıda ise Termiye kasabası yakınlarında bulunan bir halk pazarı hedef alındı.

Irak Sağlık Bakanlığı saldırılar ile ilgili yaptığı açıklamada şu ana kadar 17 kişinin hayatını kaybettiği ve ağır yaralıların olduğu ve ölü sayısının artabileceğine değindi. IŞİD yayınladığı videoda saldırıların devam edeceğini ve hedeflerinde Şii militanları olduğunu belirtti.

Yorum Yaz