Balon Patlatma Havasında Oyun Oynamaya Hazır Mısın?

By | Ekim 18, 2016

Balon patlatma oyunlar 7’den 70’e kadar herkesin hoşça vakit geçirebileceği oyunlar arasında yer almaktadır. Bu balon oyunlarının pek çok çeşidi bulunmaktadır. Oyun dünyalarında aklınıza gelip gelmeyecek çok farklı çeşitlerde balon oyunlarına rastlayabilirsiniz.

Balon patlatma oyunlarından en çok ilgi gören şekli ise yan yana dizilimler ile birbirine temas halinde patlayan oyunlardır. Örnek vermek gerekirse; Bir kare ya da dikdörtgen bir alan düşünün. Burada farklı renklerde balonlar karmaşık bir düzen içerisinde sıralanmış olsun. Bu tarz oyunlarda oyuncudan istenen bu balonları aynı renk grupları ile dikey ya da yatay olacak şekilde birleştirmek. Ve bunun için ise bir tane yer değiştirme hakkına sahip olmanız.

Mesela dikey olacak şekilde 2 tane sarı balon alt alta durmaktadır. Bu zincirin 3. halkası ikili balon grubunun sağ üzerinde olduğunu farz edelim. Yerleştirmeniz gereken balona 1 kez tıklayıp, yerleştirmek istediğiniz yerdeki balona da bir kez tıkladığınızda 2 balon birbiri ile yer değiştirecek ve istenilen sonuç elde edilecektir.

Bu anlattığımız örnek en basit şekli olmakta ve oyunun kurallarına göre bu durum 4’lü ve 5’li halleri de almaktadır. Hatta bazı oyunlarda 4 ve üzeri balon birleştirdiğinizde size özel patlayan balonlar hediye edilecektir.  Bu şekilde bölüm sonunda en çok balonu patlatan oyunu kazanmış sayılacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir