Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Net Konuştu

By | Mayıs 23, 2016

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Dünya İnsani Zirvesinde Terör ve Göçmen Meselesi hakkında konuşma yaparken, dayanışma hakkında net konuştu. Akdoğan, Terörle Mücadele ve Göçmen Meselesi noktasında ülkelerin birbiri ile dayanışma içerisinde olması gerektiğini belirtti.

Yalçın Akdoğan ‘Çatışmaları Önlemek ve Bitirmek İçin Politik Lider’ sunumlu 1. Yüksek Düzeyli Yuvarlak Masa Toplantısında konuştu. Göçmen sorununa vurgu yaparak bu noktada en büyük hassasiyeti gösteren, en çok göçmen alan ülke Türkiye’dir dedi. Tarihte ilk kez bir insani zirve yapıldığını ve bu ilkin Türkiye’de gerçekleştiğini belirten Akdoğan, Türkiye 26 kamp bulunduğunu ve bu kamplarda 2.8 Milyon Suriyeli, 200 bin Iraklı misafir edildiğinin altını çizdi. Her türlü mazlum ve mağdura sahip çıkmaya çalıştıklarını belirten Akdoğan, Türkiye’de 160 bin Suriyeli bebek dünyaya geldiğini de belirtti.

GÖÇMEN MESELESİ ARTIK KANGREN OLMUŞTUR

Suriyeli göçmenlerin 4 yıldır Türkiye’de olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, belki de bu göçmenler 10 yıl daha Türkiye’de kalacaklar bu noktada yapısal bir takım tedbirler geliştirilmesi ve ciddi bir dayanışma içerisine girilmesi gerekmektedir dedi. Avrupa Birliği Ülkelerinin Türkiye’nin göçmen meselesi ve terör ile olan ilişkisinde dayanışma sergilemesi gerektiğini belirten Akdoğan, asıl yapılması gereken risk yönetimidir dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir