Belçika, İsveç’in Biletini Kesti

By | Haziran 23, 2016

Türkiye’nin gözlerinin de üzerinde olduğu mücadele Fransa’nın Nice stadında oynandı, Alman hakemlerin yönettiği karşılaşmanın bir diğer dikkat çekici özelliği ise Zlatan İbrahimovic’in milli takım formasıyla çıktığı son karşılaşma olacağıydı. Futbolseverlerinde yakından tanıdığı İsveç Milli takımı oyuncusu İbrahimovic, karşılaşmadan önce verdiği röportajda Euro 2016 sonrası Milli takımı bırakacağını duyurmuştu.

İlk düdükle beraber futbol ziyafeti başladı, Belçika’nın üstünlüğü maçın ilk dakikalarından itibaren hissedildi, etkili ataklarla rakip kaleyi zorlayan Belçika aradığı gole bir türlü ulaşamadı, etkili olmasa da ilk yarı boyunca 1-2 kere Belçika kalesine gelen İsveç kayda değer bir atak gerçekleştiremedi. İlk yarının sonlarına doğru net bir atak yakalayan Belçika kaleciyi geçemeyerek soyunma odasına beraberlikle gitti.

İsveç maç boyunca adeta yarı sahasından çıkamayan bir oyun sergiledi, ikinci yarıya daha istekli başlayan Belçika sağlı sollu ataklarla İsveç kalesini zorladı ve dakikalar 84.ü gösterirken sahneye çıkan Nainggolan topu filelere gönderdi ve Belçika’ya turu getirdi.

Son düdükle beraber Belçika 6 puanla 2.turun biletini alırken, İsveç turnuvaya veda etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir