Bilimin Kalbi Sivas Fen Lisesi’nde Atacak

By | Mayıs 12, 2016

Sivas Fen Lisesi’nde Milli Eğiti Bakanlığı ve TÜBİTAK arasında imzalanan anlaşma sonucu işbirliği içerisinde düzenlenen Bilim Fuarı’nın bu yıl 4.’sü düzenleniyor. Sivas Fen Lisesi’nde gerçekleşen Bilim Fuarı’nın açılış töreninde okul yönetimi ve öğrencilerin yanı sıra Belediye Başkanı Sami Aydın ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy boy gösterdi.

Törenin açılış konuşmasını üstlenen Sivas Fen Lisesi Müdürü Birol Elmacıoğlu, öğrenciler tarafından oluşturulan çalışmaların Bilim Fuarı’nda sergilendiğini belirterek, şimdiye kadar çok sayıda projenin bölge ve ülke seçmelerinde derece aldığını vurguladı. Sivas Fen Lisesi Müdürü Birol Elmacıoğlu’nun ardından Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy mikrofona seslendi.

Lise öğrencileri tarafından yapılan projeleri bizzat takdir ettiğini belirten Mustafa Altınsoy konuşmasında Fen Lisesi’nin Sivas’ın göz bebeği konumunda olduğunu dile getirerek öğretmenlere tüm fuar katılımcılarının önünde teşekkür etti. Diplomaların büyük bir önem arz ettiğini belirten Milli Eğitim Bakanı Mustafa Altınsoy’un “genç öğrencilerimize irfan eğitimi de verilmeli” sözleri dikkat çekti. Milli Eğitim Bakanı Mustafa Altınsoy’un konuşmasının ardından protokol üyeleri tarafından törenin açılış kurdelesi kesildi. Katılımcılar öğrencilerin hazırladığı projeleri inceledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir