Binali Yıldırım Kılıçdaroğlu’na Sert Yüklendi!

By | Mayıs 31, 2016

İzmir hakkında övgü dolu sözler kullanan 65.Dönem Hükümeti Başbakanı Binali Yıldırım, İzmir’in köklü bir sivil toplum geleneği anlayışı içerisinde olduğunu söyledi. Başbakan Yıldırım, terörize eylemler ve saldırılar hakkında da açıklamalarda bulunurken, teröre hizmet eden iş ve dış bağlantıların hepsine karşı sert sözlerde bulundu.

Bu yaşanan olaylarında bir gün sona ereceğini belirten Binali Yıldırım, bu terörize eylemleri yapanların buna hizmet edenlerin milletlerinin yüzüne bakamayacaklarını belirtti. STK ile ilişkiler noktasında Ak Parti hükümetlerinin sürekli bir bağ içerisinde olduğunu ve bundan sonra ki çalışma dönemlerinde de bu bağın devam edeceğini belirten Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında başbakanlığı döneminde en çok önem verdiği illerden birinin İzmir olduğunu tekrar hatırlattı.

Terör saldırılarında hayatını kaybetmiş şehitlere ve onların yakınlarına seslenen Binali Yıldırım, doğu ve güneydoğuda devam eden operasyonlar kapsamında kararlılık ifadesi verdi ve milletimizin içi rahat olsun ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir