Binali Yıldırım Kırmızı Alarm Verdi!

By | Haziran 7, 2016

Ak Partinin 22 Mayısta yaptığı kongre sonrası partinin yeni başkanı ve Başbakan olan 65.Dönem Hükümetinden sorumlu Binali Yıldırım, bugün İstanbul Vezneciler’de yaşanan ve 12 kişinin şehit olduğu olaydan sonra kırmızı alarm vererek bazı bakanlar ile güvenlik zirvesi oluşturmaya karar verdi. Oluşturulan zirveye İç İşleri Bakanı Efkan Ala ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yanında bazı önemli isimlerinde katıldığı belirtiliyor.

Başbakan Binali Yıldırım İstanbul’da yaşanan canlı bomba ve bomba yüklü aracın patlamasıyla ilgili acil olarak İç İşleri Bakanı Efkan Ala’yı ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ’yı arayarak son durumlar hakkında bilgiler aldı. Yıldırım’ın olay sonrası İstanbul Valisi Vasip Şahin’inide aradığı gelen diğer bilgiler arasında. Hükümete yakın kaynaklı basın medya oluşumlarından alınan bilgilere göre oluşturulacak bu zirveye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’da katılacak ve kritik güvenlik zirvesine başkanlık yapacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise yaşanan patlamayla ilgili yapılan soruşturmanın derinleştirildiğini ve çözülme aşamasında olduğunu belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir