Bingöl’de Karakola Roketli Saldırı!

By | Mayıs 27, 2016

Doğu ve Güneydoğuda Emniyet Güçlerine bağlı Polis Özel Harekat Polislerimiz ve Askerlerimiz tarafından yürütülen operasyonlar kapsamında Bingöl’de sıcak çatışmalar devam ediyor. Olay yerinden edinilen ilk bilgilere göre bölücü terör örgütü PKK Bingöl’ün Genç ilçesinde bulunan Güzeldere Jandarma Karakoluna roket mermileri ve uzun namlulu silahlar ile saldırı düzenledi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre saldırı bugün 17.00 sularında, Bingöl’ün Genç ilçesinde bulunan Güzeldere Jandarma Komutanlığına yaklaşan bir grup PKK’lı tarafından düzenlendi. PKK’lı teröristlerin saldırılarına anında cevap veren Güzeldere Jandarma Komutanlığındaki güvenlik güçleri, PKK’lıları yoğun ateş altına alırken çatışma uzun süre devam etti.

Bölgeye hava desteği için helikopter ve takviye ekipler gönderildiğini belirten Genelkurmay Başkanlığı olayla ilgili soruşturma başlattığını ve kaçan teröristler için arama tarama faaliyetlerinin devam ettiğin bildirirken, güvenlik güçleri personellerinde herhangi bir yaralanma olmadığının altını çizdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir