Bölücü Terör Örgütü PKK Bismil’de Saldırı Düzenledi!

By | Haziran 9, 2016

Ülkenin dört bir yanında devam eden operasyonlar kapsamında Güvenlik Güçlerimiz ile bölücü terör örgütü PKK’ya mensup teröristler arasında yaşanan sıcak çatışmalar devam ediyor. PKK’lı teröristler bugün Diyarbakır’ın Bismil bölgesine göreve giden özel hareket polislerine ateş açtı. Yerel kaynaklı haber ajanslarından elde edilen bilgilere göre bugün saat 14.00 sıralarında gerçekleşti PKK’lı teröristler zırhlı araç konvoyuna otomatik silahlar ile saldırıya geçtiği anda araçta bulunan polisler anında olaya karşılık verdi.

Bir süre çatışma seslerinin devam etmesi ardından PKK’lı teröristler kırılma noktasına geldi ve olayın gerçekleştiği bölgeden kaçmak zorunda kaldı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamada, herhangi bir can kaybının olmadığı belirtilirken, hain saldırıyı düzenleyen PKK’lı teröristler içinde bölgede geniş çaplı bir operasyonun başlatıldığını ve bu kapsamda bazı adreslere operasyonlar düzenleneceğini belirtildi.

Diğer taraftan operasyon sırasında kaçan teröristlerin üzerlerinde ağırlık yapmaması için mühimmatlarını da kaçtıkları bölgede bıraktıkları ifade edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir