Bursa’da 4.6 Şiddetinde Deprem!

By | Haziran 7, 2016

Depremin merkez üssü Bursa’nın Gürsu ilçesi olarak belirlendiği ayrıca 4.6 şiddetindeki depremin Bursa’nın birçok yerinde hissedildiğini bildirdi. Kandilli Rasathanesinin önce 4.4 dediği depremin verilerini güncelleyerek 4.6 ibaresi kullanması gözlerden kaçmadı.

Olayla ilgili konuşan İstanbul Teknik Üniversitesi Profesörü Okan Tüysüz “Bursa ve çevresi aktif fay hattı üzerinde bulunmaktadır. O yüzden bu depremler normal bir durumdur. Daha öncede Bursa bu tür depremler yaşamıştır” dedi.

Elimize geçen son bilgilere göre Gürsu’da yaşanan 4.6 şiddetindeki depremden sonra kısa aralıklarla Bursa’nın Osmangazi ilçesinde ve tekrar Gürsu ilçesinde 3.2 ve 3.1 şiddetinde depremler meydana geldi. Deprem bölgelerinde can ve mal kaybı yaşanmazken depremi yaşayanlar korkularını Sosyal Medyada Twitter üzerinden #deprem hashtagleriyle paylaşıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Profesörü Okan Tüysüz’e, yaşanan depremlerin İstanbul’dan hissedilmesi İstanbul için tehdit içerip içermediği soruldu. Yöneltilen soruyu cevaplayan Prof. Okan Tüysüz bu depremin İstanbul için bir risk içerip içermediği hakkında bir şey söylemek için çok erken. Beklememiz gerekiyor cevabını verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir