CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Sert Konuştu

By | Mayıs 23, 2016

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay TBMM’de gündeme dair değerlendirmelerde bulunurken gazetecilerin sorunlarını cevapladı. Altay, Ortadoğu’da yaşananları örnek göstererek Laiklik ilkesine dört elle sarılmanın gerekliliğine vurgu yaptı. Grup Başkanvekili Altay, HDP Grup Başkan vekili İdris Baluken’in sözlerine de atıfta bulunarak, bizim siyasi idaremize laf etmek ya da bizim siyasi görüşlerimizi yönlendirmek kimsenin haddine değil dedi.

Dokunulmazlıklarla ilgili kabul edilen yasa tasarısı hakkında da konuşan Engin Altay, dokunulmazlıkların temiz siyaset çerçevesin de bir engel olarak gördüklerini bu yüzden kaldırılması yönünde destek verdiklerini söyledi. Gazetecilerin, HDP’nin dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili yasa tasarısını Anayasa Mahkemesine götürmesi noktasında CHP’den buna destek gelir mi sorusuna ise Altay CHP Milletvekillerinin konuyla ilgili başvurularının sadece kendi isimleri hakkında gereksiz düzenlenen fezlekeler için olabileceğini belirtti.

Ak Partinin 22 Mayısta gerçekleştirdiği olağan üstü kongre hakkında da görüşlerini beyan eden CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Türkiye’nin en uzak yerlerinden gelen Ak Partiye gönül vermiş kişilerin ellerine listelerin tutuşturulduğunu ve bu listeyi sandığa atın gidin dediklerini iddia etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir