Çin’de Apple Ürünlerine Satış Yasağı!

By | Haziran 18, 2016

Ürettiği teknoloji ve yazılımlar ile küresel anlamda marka değerini zirveye taşımış, yakaladığı satış trendleri ile ciddi bir mali bütçe elde etmiş Apple’da sular durulmuyor. Teknoloji yazarlarının geçtiğimiz günlerde Apple’ın kopyacılık yaptığına dair görüş bildirmesinin ardından bugünde Pekin Mülkiyet Ofisi yetkililerince iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerine satış yasağı getirildi.

Çin’in Pekin bölgesinde yer alan ve yerel yayın yapan Halkın Günlüğü gazetesinin manşetinde yer verdiği habere göre, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin Belli firmasının üretimi olan 100C isimli telefonlardan taklit olduğu iddia edilirken, ilgili firmanın da konuyla alakalı olarak Pekin Mülkiyet Ofisine daha önceden bir başvuru sunduğu belirtildi. Bugün ise mahkemenin kararı neticesinde Apple ürünlerinin Pekin’de yasakladığını duyuran gazete, Apple avukatlarının da karşı bir başvuru yaptığını ve ürünlerin tekrar satışa açılması noktasında izin istediği bildirdi.

Son olarak gazetenin haberine göre dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip ülkelerden biri olan Çin’de, akıllı telefon satış sektörü baz alındığında Apple 3.sırada geliyor ve olası yasağın devam etmesi durumunda Apple’ın ihracat grafiklerinde büyük düşüş yaşanması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir