MENÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB için Referandum Yapacağız!

235 defa okunduYorumlanmadı, , , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih Sultan Mehmet Üniversitesinde katıldığı iftar programında yine dış politika hakkında çok sert söylemlerde ve göndermelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB için Referandum Yapacağız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih Sultan Mehmet Üniversitesinde katıldığı iftar programında yine dış politika hakkında çok sert söylemlerde ve göndermelerde bulundu. Erdoğan, kendisinin çalışmalarıyla Avrupa Birliği üye ülkelerinin gerçek yüzünü ortaya çıkardığı için sevilmediğini belirterek, biz İngiltere gibi değiliz hele milletimiz hiç değil dedi. Cameron’un kendisinin karşısında ‘Türkiye 3 bin yılda geçse Avrupa Birliğine giremez’ gibi konuşmalar yapmadığını ve yapamayacağını söyleyen Erdoğan, yapacakları referandumdan da brexit kararı çıkmayacak ve üyeliğe devam edecekler dedi.

Avrupa Birliği parlamentosunun ve üye ülkelerinin 1963 yılında Türkiye’ye giriş için söz verdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, o zamanda bu zamana kadar bizi oyalamaları noktasında tek bir neden varsa ülke nüfusumuzun çoğunun Müslüman olmasıdır dedi. Bu konunun zaten açık açık sergilendiğini belirten Erdoğan, yine de samimiyetlerini denemek amacıyla ılımlı adım attıklarını fakat karşılığını alamadıklarını belirtti. Terör örgütü ile mücadele noktasında Türkiye’nin Avrupa kapısından geri çevrilmesini millete anlatabileceklerini belirten Erdoğan, gerekirse milletime bizde sorarız, Avrupa ile tamam mı devam diye dedi.

Yorum Yaz