Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Uganda Atasözü!

By | Haziran 1, 2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uganda Cumhurbaşkanı Museveni ile ortak bir basın toplantısı düzenledi. Gündeme dair konularda açıklamalarda bulunan Erdoğan’ın Uganda Atasözü olan “Eti çiğneyebilen dişler, birlikte olan dişlerdir “ sözünü kullanmasının ardından neşeli platformda neşeli anlar yaşandı. Uganda Cumhurbaşkanı Museveni bu atasözüne uzunca bir süre tebessüm etti.

Resmi ziyaretleri kapsamında birçok ülkede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünde Uganda’da temaslarını sürdürdü. Düzenlenen ortak basın toplantısında Uganda’nın, Doğu Afrika’nın ve kıtanın sorunları ile ilgili yakından ilgilendiklerini söyleyen Erdoğan, Afrika’da geçen sene Ebola salgınına karşı Uganda’nın hassasiyeti için Cumhurbaşkanı Museveni’ye teşekkür etti.

Sağlık alanında önemli başarılara imza atıldığını kaydeden Erdoğan, Ebola salgını ve virüsü ile mücadele kapsamında Türkiye’nin 5 milyon dolarlık katkıda bulunduğu belirtti. Uganda’nın milenyum kalkınma hedeflerinin olmasından dolayı tebrik Erdoğan, aşırı yoksulluğun yarıya indirilmesi için hükümetin verdiği çabayı da takdir etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir