MENÜ

Devlet Bahçeli’den Yargıtay Başkanına Sert Tepki!

129 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den 18.Yargıtay Hukuk Dairesinin verdiği partinin olağan üstü kongreye gitmesi kararına karşı sert tepki geldi.

Devlet Bahçeli’den Yargıtay Başkanına Sert Tepki!

MHP Genel Başkanı ve MHP’li muhalif tarafında devam eden tartışmalar ve hukuki süreçlere son noktayı koyan 18.Yargıtay Hukuk Dairesi partinin olağan üstü kongreye gitme kararını onadı. Buna göre Genel Merkez ne kadar öfkeli yaklaşıyor olsa da parti seçime gidecek. Devlet Bahçeli seçim kararı ile ilgili olarak Yargıtay 18. Hukuk Dairesi Başkanına ve kararına atıfta bulunarak, kararın sübjektif esaslara dayandığını, tek yanlı ve bulanık bir bakış açısına dayandığını belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 5de 1 oranında delegenin oylarıyla partinin seçime gidip gitmeyeceğini Genel Merkezin karar vermesi gerektiğini belirterek, bu kararı üç kişilik Kayyım Heyetinin Büyük Kurultayı Toplantıya çağırmak esası ile karar verilmesinin mantıksızlığını ifade etti. Bahçeli, kayyım heyetinin tarafsızlığı konusunda ki şüphelerden dolayı Genel Merkezin itirazına vurgu yaparak, bu sonuç Türkiye’deki adaletin hem lafzına hem de ruhuna olumsuz etkiler yaratmıştır dedi.

Yorum Yaz