Dışişleri Bakanlığından EURO 2016 Uyarısı!

By | Haziran 9, 2016

Dışişleri Bakanlığı Dünya üzerinde yaşanan terörize eylemler ve saldırılar nedeni ile Fransa’da yapılacak olan EURO 2016 mücadeleleri kapsamında Fransa’ya gidecek vatandaşlarına seyahatleri noktasında uyarılarda bulundu. Bakanlık internet sitesi üzerinden yaptığı yazılı açıklamada Türk Vatandaşlarının toplu taşıma araçlarında, alış veriş merkezlerinde ve kalabalığın çok olduğu yerlerde dikkatli olmalarını belirtti.

Bakanlık İnternet sitesi üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, Fransa Hükümetinin Paris kentinde yaşanan terör saldırıları nedeni ile ilan ettiği olağan üstü hal uygulamasının EURO 2016 mücadelelerini de kapsayacak şekilde 2 ay uzattığının bilgisine de yer verildi. Herhangi bir olumsuz sürecin yaşanmaması adına Dış İşleri Bakanlığının ve Büyükelçiliğin yazılı talimatlarına dikkat edilmesi gerektiği vurgulanan açıklamada, Türk vatandaşların herhangi bir tehdit ile karşı karşıya kaldığında ilgili mercilere haber vermesi gerektiğinin de altı çizildi.

Fransa’nın ev sahipliğinde yapılacak olan EURO 2016 şampiyonası 10 Haziran 2016-10 Temmuz 2016 tarihleri arasında, Paris, Nice, Saint-Denis, Toulouse, Marsilya, Lyon, Lens ve Bordo kent merkezlerinde gerçekleşecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir