Diyarbakır Dicle’de Bombalı Saldırı

By | Mayıs 2, 2016

 

Diyarbakır Dicle İlçe Jandarma Komutanlığında nöbet tutan askerlerin üzerine hızla gelen aracın fark edilmesi üzerine asker hemen dur ihtarında bulundu. Dur ihtarına uymayan araca ilçe jandarma askerleri tarafından ateş açıldı. Durumun fark edilmesi ve askerlerin ateş açması üzerine teröristler kurdukları düzenek sayesinde bombayı fazla yaklaşmadan patlatmak zorunda kaldı. Askerlerin anlık reaksiyonu ve dikkati sayesinde daha büyük bir felaketin önüne geçildi.

Gerçekleşen saldırı da bir uzman çavuş şehit oldu, 25 kişi ise yaralandı. Yaralanan üç kişinin durumunun ağır olduğu biliniyor. Patlamanın şiddeti ile karakol yakınındaki lojmanlar ve ilçedeki bir çok ev ve iş yeri ağır hasar gördü.

Patlamanın duyulmasının ardından bölgede operasyon başlatıldı ve Hani ilçesinden birçok özel harekat birimi yönlendirildi. Hani ilçesinden olay yerine sevk edilen özel harekat ekiplerine teröristler tarafından pusu kuruldu.

Uzun namlulu tüfeklerle uzun süre ateş açan teröristler yüzünden 3 polis yaralandı. Yaralılar il devlet hastahanesine kaldırıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir