Diyarbakır’da Askeri Araca Saldırı: 8 Yaralı

By | Haziran 3, 2016

Doğu ve Güneydoğuda güvenlik güçlerinin devam ettirdiği operasyonlar kapsamında, bölücü terör örgütü mensubu PKK’lı teröristler hain saldırılarına devam ediyor. Bugün Silvan-Diyarbakır karayolunda bir menfeze daha önceden yerleştirdikleri el yapımı bombayı askeri araçların geçişi sırasında patlatan teröristler, 1’i ağır 8 askerimizi yaraladı.

Bulunan karayolunu ve ilçe bölgesini giriş ve çıkışlara kapatan güvenlik güçleri, Silvan-Diyarbakır karayolunda bulunan Oğuzlar mevkiinde PKK’lı teröristlerin yakalanması adına geniş çaplı operasyon başlattı. Yaklaşık 3 saat önce gerçekleştiren patlamada yaralanan askerlerimiz ambulanslar ile Diyarbakır Askeri Hastanesine kaldırıldı. Patlamadan sonra göçük oluşan yolda bomba imha ekipleri ve güvenlik güçleri araştırmalarına devam ediyor. Teröristlerin yol güzergahında bulunan birkaç farklı menfeze de el yapımı bomba döşemiş olması ihtimali üzerinde duruluyor.

Diğer yandan açıklama da bulunan Genelkurmay Başkanlığı bölgeye hava desteği de gönderildiğini ifade ederken, terörle mücadelede kararlık mesajlarını yineledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir