Dünya Devi APPLE’dan Ortaklık Kararı

By | Mayıs 6, 2016

SAP Şirketler Grunu CEO’su Bill McDermott ortaklık ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı; “Apple ile SAP arasındaki bu özel iş ortaklığını çığır açıcı yeni bir noktaya taşımaktan gurur duyuyoruz. İnsanlara hızlı ve kullanıcı dostu bir iş deneyimi sunarken onlara daha fazlasını bilmeleri, istemeleri ve yapmaları için güç veriyoruz. SAP HANA Cloud Platform ve SAP S/4HANA’nın güçlü özellikleri ile kurumlar için en büyük ve en güvenli mobil platform olan iOS’u bir araya getirerek, insanların çalıştıkları her yerde ve her an canlı verilere ulaşmalarına yardımcı olacağız Apple ve SAP, geleceği şekillendirmek, dünyanın çalışma biçimini geliştirmek ve insanların yaşamlarını iyileştirmek için  önemli bir sorumluluğu paylaşıyor.”

iOS Yazılımın Yerini SAP HANA Cloud Platform mu alacak?

İki şirket yaptığı ortak açıklamada iPhone ve iPad için kullanılan iOS yazılımını SAP HANA Cloud Platform ile destekleyerek daha hızlı ve daha verimli şekilde kullanmayı öngören bir proje üzerinde çalıştıklarını belirtti.
İOS Açık Kaynak Koduna mı geçiyor?

Bilindiği üzere SAP gönüllülük esasına dayanan bir yazılım şirketi. Yaklaşık olarak 2.5 Milyon gönüllü geliştiriciye sahip ve bu geliştirmelerin tamamı açık kaynak kodlu. Yapılan açıklamada 2.5 Milyon SAP yazılım geliştiricileri yeni yazılım geliştirme kitinin yanı sıra Apple’ın inovatif donanım ve yazılımlarından da tam olarak yararlanmasını sağlamak amacıyla yeni kurulan iOS için SAP Akademisi gereken araçları ve eğitimi sağlayacak. Yeni Yazılım Geliştirme Kiti, tasarım akademi bu yıl sonundan önce kullanıma sunulacak.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir