Ebay’dan Büyük Atılım

By | Mayıs 8, 2016

Dünya’nın en büyük pazaryeri girişimlerinden biri olan eBay expermarker.com’u satın alarak bünyesine kattı. Dünya devi olan şirket Türkiye’de pek popülarite kazanamamıştır. Bunun en önemli sebebi ise sitenin dilinin yabancı dilde olması ve Türkiye’yi kapsamaması olarak gösteriliyor. Menşei Amerika Birleşik Devletleri olan şirket yaptığı açıklamada yapay zeka teknolojilerine odaklanan İsveçli girişimcilerin kurduğu expermarker.com ‘u bünyesine kattığını duyurdu. Satın alma bedeli ve benzeri bilgileri basına aktarmayı reddeden eBay konu hakkında detay vermedi.

2006 Yılında kurulan ve hızla büyüyen expermarker.com pazarladığı yüksek teknoloji ürünler ile yaşamımıza büyük kolaylıklar sağladı. Expermarker akıllı otomasyon ve optimizasyon alanında yaptığı çalışma ve pazarlamalarla yüksek teknoloji ile hayatımıza entegre çözümler sunuyor.

Birliktelik Nasıl Sağlanacak?

Yapılan açıklamada tarafların satış konusunda tamamen mütabık kaldığı öğrenildi. Bu iki şirketin çalışma birlikteliği ise şu şekilde tanımlandı. Expertmaker, eBay’in yapılandırılmış veri bölümüne bağlanacak ve girişimin kurucusu Lars Hard işinin başında olmaya devam edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir