MENÜ

Eczacılar: 20 Hazirandan Sonra Mültecilere İlaç Temini Yok

125 defa okunduYorumlanmadı, , , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Hatay’dan sonra Şanlıurfa’da bulunan Eczacılar mültecilere verilen ilaçların parası ödenmediği gerekçesiyle Suriyelilere ilaç teminini durdurdu.

Eczacılar: 20 Hazirandan Sonra Mültecilere İlaç Temini Yok

Son günlerde ülkede bulunan Eczacılar ile AFAD arasında ciddi problemler yaşanmaya devam ediyor. Hatay Eczacılar Odası Başkanı Sedat Aközcan, Hatay Eczacıları olarak Suriyeli mültecilere karşı ellerini taşın altına koyduklarını ve insani anlamda son ana kadar mücadele ettiklerini belirterek, kendilerinin gösterdikleri bu hassasiyeti AFAD’ın göstermediği ifade etti. 195 gündür Suriyelilere verilen ilaçların ödemesini alamamaktan yakınan Hatay Eczacılar Odası Başkanı Sedat Aközcan, 20 Hazirana kadar ödeme yapılmaması durumunda artık ilaç temini yapamayacaklarının altını çizdi.

Hatay’dan gelen bu açıklamadan sonra Şanlıurfa’da Eczacılar Odası Başkanlığı da 29 Nisan 2012’den bu yana insani yardım noktasında Suriyeli mültecilerin ilaç yardımlarını karşıladıklarını belirterek, fedakârlık gösterdiklerini fakat sürecin artık zora gitmeye başladığını ifade etti. Hatay Eczacılar Odası Başkanlığının yaptığı açıklamaya aynen katıldıklarını belirten Şanlıurfa Eczacıları 210 gündür kendilerinin de Suriyelilere verilen ilaçların parasını alamadıklarını söylerken, artık ilaç temini yapamayacaklarının altını çizdi.

Yorum Yaz