Efkan Ala Kılıçdaroğlu’na Yapılan Saldırıyı Kınadı!

By | Haziran 8, 2016

65.Dönem Hükümeti Kabinesinde ki koltuğunu koruyan ve İç İşleri Bakanlığına devam Eden Efkan Ala, Vezneciler saldırısında Şehit düşen polislerin cenazesinde Kılıçdaroğlu’na yapılan göstermelik mermi saldırısını şiddetli bir dil ile kınadı. Ala, ortada bir yanlış varsa bunun üzerine mutlaka gidileceğini ve hükümetlerinin konuyu yakından takip edeceğini ifade etti. Hükümetlerine karşı üslupsuz tavırlardan dolayı rahatsızlık duyduklarını belirten Ala, gündeme ilişkin açıklamalarda da bulundu.

İç İşleri Bakanı Efkan Ala ile temaslarına devam eden Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Naci Bostancı ise partilerinin Osmanlı Ocakları ya da herhangi bir ocak ile bağlantılarının bulunmadığını ifade ederek, yaşanan olayda kendine gelen bilgiler neticesinde 4 kişinin gözaltına alındığını ifade etti. Bu olayla ilgili kesinlikle iyi oldu gibi bir tavır içerisinde bulunmadıklarını belirten Bostancı, teröre karşı bir milli beraberlikten bahsediliyorsa herkesin aynı saf içerisinde olması gerekir dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi kanadı ise konuyla ilgili sert tutumlarda ve açıklamalarda bulundu. Grup Başkanvekili Engin Altay, kurşun atılan bölgede kendilerinin ve polislerin dışında herhangi birinin o sırada orada olmadığını bu şahsın oraya nasıl geldiği noktasında hükümetin açık verdiğini veya bir şekilde sorumluluk alarak sessiz kaldığını ifade etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir