MENÜ

Erdoğan: Kimse Bizim Sınırlarımızı Zorlamasın!

102 defa okunduYorumlanmadı, , , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme ilişkin konularda değerlendirmelerde ve açıklamalarda bulunurken sınır hattında yaşananlar için çok sert ifadelere yer verdi.

Erdoğan: Kimse Bizim Sınırlarımızı Zorlamasın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde milletvekilleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Yemekten sonra gündeme dair açıklama ve değerlendirmelerde bulunan Erdoğan’ın sınır hattın ve Avrupa Birliğine olan sert konuşmaları ise dikkatlerden kaçmadı. Türkiye’nin geleceği noktasında çok hassas olduklarını ve oluşabilecek hiçbir tehdite sessiz kalmayacaklarını belirten Erdoğan, olası olumsuz süreçlerde askeri ve siyasi yaptırımların gereği yapılacaktır dedi.

Türkiye’nin sınır komşusu Suriye’de yaşananların kaygı verici olduğunu belirten Erdoğan, Suriye’de yaşanan zulümlere de bir kez daha dikkat çekti. Avrupa Birliği ile olan ilişkilerin Türkiye’nin çıkarları neticesinde şekilleneceğini ve yürütüleceğini belirten Erdoğan, terörle mücadelede istenilen esnetmenin kesinlikle yerine getirilmeyeceğini ve tehdit unsurlarının, odaklarının kökü kazılana kadar mücadelenin devam edeceğini ifade etti. Konuşmasında sürekli olarak Ak Partili vekillere değerli yol arkadaşlarım diyerek seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, böyle bir hareketin kurucu başkanı olmaktan dolayı da gurur duyuyorum ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz