Esad Ordusu IŞİD’ in En Güvenli Bölgesine Saldırdı!

By | Haziran 4, 2016

2011’in yılının Mart ayından bu yana Suriye’de çıkan iç savaş günümüz tarihinde sürmeye devam ediyor. Gelen haberlere göre dünyanın en büyük terör gurubu olan IŞİD’in eline geçirdiği ve 2014 den bu yana girilemeyen bölge olan Rakka’ya, Esad Ordusu Rus uçaklarının da desteğiyle bölgeye tekrar hakim olmak için saldırıya geçti.

2014 ün sekizinci ayından bu yana tamamen IŞİD’in eline geçmiş olan Rakka bölgesine hem havadan hem karadan harekatlar düzenleniyor. Düzenlenen harekatlarda IŞİD militanlarının mevzi bölgeleri vurulduğu birçok IŞİD militanının öldürüldüğü gelen haberler arasında yer alırken Esad Ordusu Rakka Bölgesi sınırları içerisine girmeyi başardığı gelen haberler arasında yer alırken, Bölge sınırları içerisine girmeyi başaran Suriye Ordusu Rakka bölgesinin hakimiyetini tekrar eline almak için IŞİD e yönelik saldırıların Rus uçaklarının da desteğiyle devam ettiği bildirildi.

Ayrıca Edinilen diğer bilgilere göre IŞİD’in Suriye’de bulunan Türkiye sınırlarına yakın belirli bölgeleri de Türk Roketatarları ve Koalisyon uçakları tarafından saldırı altına alındı. Koalisyon güçlerinin havadan Türk Askerlerinin karadan yürüttü saldırılarda IŞİD militanlarının konuşlandığı mevziler hedef alındı. Yapılan saldırıda bölgenin büyük bölümünün teröristlerden arındırıldığı öğrenildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir