MENÜ

Facebook Messenger’a Yeni Rakip Google Allo ve Duo

133 defa okunduYorumlanmadı, , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Google I/O 2016 Konferansı'nda yeni uygulamalar tanıtıldı. Uçtan uca şifreli şekilde yapılacak olan mesaj ve video sohbet uygulamaları Allo Messenger ve Duo Video Chat en çok dikkat çeken uygulamalar. Söz konusu uygulamalar yapay bir zekaya sahip olan sohbet uygulaması ve kullanıcıların sohbet sırasındaki davranışlarını öğrenebilecek.

Facebook Messenger’a Yeni Rakip Google Allo ve Duo

Uçtan uca şifreli sohbet uygulamaları arasına girecek olan Allo Duo, Google I/O 2016 Konferansında tanıtıldı. Google tarafından tanıtılan bu uygulamalar Allo Messenger ve Duo Video Chat. Yapay zekaya sahip olan bu uygulamalar sohbet sırasında kullanıcının davranışlarını belirleyerek kayıt altına alabilecek.

 

Bu yaz kullanıcıların hizmetine girecek olan uygulamalardan Allo Messenger eğlenceli bir mesajlaşma platformu. Duo Video Chat ise kullanıcıların görüntülü konuşma yapmasını sağlayacak.

 

Allo uygulaması uçtan uca şifreli ve yapay zekaya sahip. Daha önce Hangoust ve Taps gibi uygulamalarda kullanılan bu özellik Allo için daha da geliştirilmiş bir şekilde kullanılacak. Kullanıcıya gönderilen resim ve mesajlar Allo tarafından  analiz edilerek aktarımı sağlanacak. Karşı tarafa gönderilmiş olan emojileri tanımlayacak ve sizin gönderebileceğiniz resim ve emojileri öneri halinde sunacak. Allo uygulaması emoji üzerine kurulan eğlenceli bir uygulama olarak hizmete girecek.

Yorum Yaz