Fethullah Gülen’e Ağır Darbe

By | Mayıs 10, 2016

8 ayrı suçtan yakalanma emri olan Fethullah Gülen için ABD’den iade talebinde bulunacak olan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı iade dosyalarında Gülen’in kimlik bilgileri, suçlamalar, suç tarihleri, suç yerleri, yüklenen suçlar için kanunda öngörülen ceza türleri ve miktarları ile Pensilvanya’daki adresi yer alacak, ayrıca suçlamalara ilişkin açıklamalarda  bulunulacak.

Alınan son haberlere göre Amerika Birleşik Devletleri hukuki makamlarına gönderilecek dosyaların taslağı tamamlandı. Gönderilecek evraklarda Fethullah Gülen’in “nitelikli dolandırıcılık”, “resmi belgede  sahtecilik”, “iftira”, “suçundan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama”,  “zimmet”, “kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kaydedilmesi”, “özel  hayatın gizliliğini ihlal”  gibi suçlardan yargılanacağı yer alıyor.

Dini istismar amacı olarak kullandığı düşünülen Gülen cemaatinin “Yargı” , “Ordu”, “Emniyet” ,“Bürokrasi“ alanlarında kadrolaştığı ve onun özel isteği doğrultusunda bu kurumların işlevlerini doğru yerine getiremedikleri düşünülüyor.

Organizasyonu Fethullah Gülen’in yönettiği Cemaatin bilgilerinin Türkiye’deki kurumlara özel kuryeler ile geldiği iddia ediliyor. Aynı zamanda bu evraklarda bahsi geçen cemaatin sınav sorularını önceden ele geçirerek kendi yandaşlarının devlet kurumlarına yerleşmelerini sağladığı da yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir