Hakkari Üniversitesi Yeni Dönem Öğretim Üyesi Alımı

By | Mayıs 4, 2016

Hakkari Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Üyesi alımına dair detayların bulunduğu bir bilgilendirme yapıldı. Yüksek Öğretim Kanununun 2547 Sayılı Maddesi gereğince Öğretim Üyesi Alınacağı duyuruldu.

Duyuru içeriğine göre Başvuruların posta yoluyla kabul edilmeyeceği, Başvurular ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içeresinde yapılması gerektiği belirtilmekte. Ayrıca; Yardımcı Doçentlik pozisyonu için başvuracak adayların Hakkari Üniversitesi tarafından yapılacak olan yabancı dil sınavından en az 70 (yetmiş) puan almaları gerektiği belirtildi. Ek Olarak; Yabancı Ülkelerde alınan Diplomaların Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından denkliği kabul edilmiş Üniversitelerden olmadığı sürece geçerliliğinin olmayacağı dile getirildi. Başvuruda Bulunacak Kişiler için Şartlar Aşağıdaki Gibidir;

  1. a) 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları,

 

  1. b) Adayların 2547 Sayılı Kanun’un 5772 sayılı Kanun’la değiştirilen 23. maddesinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmaları,

 

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan adayların;

  1. Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine kısa özgeçmişlerini, doktora belgelerini, varsa Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınav Sonuç (KPDS) belgelerini, Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS) belgelerini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) nüsha dosyayı ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlıklarına veya Yüksekokul Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.
  2. Yardımcı Doçentler için, Üniversitemizin yapacağı yabancı dil sınavından adayların en az 70 (Yetmiş ) puan almaları gerekmektedir.
  3. Yabancı Ülkelerden alınan Diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.
  4. Başvurular, İlanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde yapılacaktır.
  5. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Sınav Programı : Tarih Saat Yer

Yabancı Dil Sınavı 19/05/2016 10.00 İlgili Birimlerde

BİRİMLER SAYI AÇIKLAMA
Sınıf Öğretmenliği 1
Malzeme Bilimi ve Mühendisliği 1
ÇÖLEMERİK MESLEK YÜKSEKOKULU 1 Radyo Sinema TV Alanında Doktoralı Olmak.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir