Hakkari’de Sıcak Gelişme

By | Haziran 23, 2016

Son zamanlarda özellikle doğu bölgelerinden gelen çatışma haberlerine bir yenisi daha eklendi Hakkari Şemdinli ilçesine bağlı kaymakamlık çeşmesi civarında bölücü terör örgütü PKK üyeleri ile güvenlik güçleri arasında şiddetli bir çatışma çıktı. Çatışmanın devam etmesi nedeniyle Şemdinli – Yüksekova karayolu uzun süreliğine trafiğe kapatıldı.

Bölücü terör örgütüne yapılan operasyonlar devam ederken aldıkları istihbarı değerlendiren Hakkari Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Türk silahlı Kuvvetlerinden de destek alarak bölgeye intikal etti, Şemdinli’nin ormanlık alanları kullanıp kamufle olarak kaçmaya çalışan teröristleri takibe alan güvenlik güçleri uzun süreli bir kovalamacanın ardından çatışmaya girdi hava desteği isteyerek çatışmalara devam eden ekipler helikopterlerin gelmesiyle teröristlere daha yakın temas kurmaya başladı.

Olay yerine çok sayıda ekip sevk edilirken zaman kazanmak için ormanlık alanda yangın çıkararak izlerini kaybettirmeyi başaran teröristleri için ise arama çalışmaları sürüyor. Güvenlik sebebiyle bölgeye yakın olan Şemdinli- Yüksekova karayolunun da trafiğe kapandığı gelen diğer bilgiler arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir