Halep’e Bomba Yağıyor: 25 Ölü

By | Haziran 5, 2016

Türkiye’nin sınır komşusu olan Suriye’de iş savaş tüm acımasızlığı ile sivil vatandaşların ölümüne neden olmaya devam ediyor. Suriye kaynaklı yerel haber sitelerinden alınan bilgilere göre Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a bağlı Suriye Ordusu ve Rusya’nın Hava Kuvvetlerine Bağlı Savaş Uçakları Halep ve Halep bölgesinde bulunan kırsallara 50’den fazla hava saldırı düzenledi öğrenildi.

Esad ve Putin ortaklığı olan saldırılarda varil bombaları kullanıldı. Halep kentinin Katırcı bölgesinde ki varilli bomba saldırılarında 3 Suriyeli çocuğunun hayatını kaybettiği belirlendi. Yine Suriyeli yerel kaynaklı haber sitelerinden alınan bilgilere göre Haydariye ve Misr bölgesinde de sıcak temasların yaşandığını belirtilirken, burada bir çok bölgede varilli bomba kullanıldığı yazıldı. Bombaların patladığı yerlerde göçük altında kalan kişilerin kurtarılması için ise çok sayıda sivil savunma ekipleri gönderildi.

Esad ve Putin’e yakın kaynaklar ise saldırılarının haklı bir nedene dayandığını ve bu mücadelelerinin olumlu şartlar yerine getirilene kadar devam edeceğini bildirdiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir