MENÜ

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Konuştu!

131 defa okunduYorumlanmadı, , , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Ağrı’da gündeme dair konuşmalarda bulundu.

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Konuştu!

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Ağrı’nın Eski Van Caddesinde gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yüksekdağ, 65.Dönem Hükümeti ve Ak Partinin demokratik iradeye karşı geldiğini ve halkın verdiği kararlara karşı tahammüllerinin olmadığını belirtti.

Figen Yüksekdağ HDP ve HDP bileşenlerine karşı yapılan demokrasi zorbalığının HDP’yi etkilemeyeceğini belirterek, mücadelelerinin devam edeceğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için HDP’li milletvekillerine karşı ferman çıkardığını belirten Yüksekdağ, haklarından çıkarılan fezleke ve fermanlardan korkmadıklarını belirti. Yüksekdağ, TBMM’de çıkarılan dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili yasa tasarısının doğrudan kendilerini hedef aldıklarını belirterek, onların hepsi iktidar ve zulüm kafasına sahip diyerek Ak Partiye göndermelerde bulundu.

Ak Parti ile CHP arasında herhangi bir farkın bulunmadığını belirten Yüksekdağ, Ak Parti ve CHP’yi tesbih boncukları gibi sıraya dizilip Sarayın isteklerini yerine getirenler olarak tanımladı. HDP ve HDP bileşenlerinin meydanlardan ve meclisten çekilmeyeceğini belirten Yüksekdağ, bu topraklardan nice felaketler geçti bu iktidar da bir sel gibi geçecek ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz