IŞİD’e Büyük Darbe: 23 Terörist Öldürüldü

By | Mayıs 25, 2016

Rakka’da dün başlayan operasyonlar kapsamında bugün Ayrı İsa Kasabasının güney bölgesinde bulunan 2 köy ve 2 mezra teröristlerden temizlenmiş durumda. Suriye’de ki terörist eylemlerine ara vermeden devam eden IŞİD Rakka’yı merkez üssü haline getirmesi ile birlikte buraya bir operasyon yapılması uzun zamandır gündemde yer alan bir konuydu. Aralarında bir diğer terörist grubu PYD’ninde bulunduğu militanlar IŞİD’in merkez üssüne Amerika’dan hava desteği alarak saldırılarda bulundu.

Nemrudiye köyü ve çevresinde bulunan 2 mezrada çıkan çatışmalarda IŞİD’li teröristler kaçarak uzaklaştı. Demokratik Suriye Güçleri koordine edilen bu operasyonlarda 5 kilometre daha içeri doğru yaklaşılacağı bildirildi. Hava destekli operasyonlarda şimdiye kadar ölen IŞİD’li terörist sayısının ise 23 olduğu gelen diğer bilgiler arasında.

Rusya basın organlarından alınan bilgilere göre Rusya Dışişleri Bakanlığı görevini yürüten Lavrov Rakka operasyonuyla ilgili açıklama yaptı. Lavrov, devam eden operasyonların daha sağlıklı sonuçlar doğurması için hava destekli saldırılarını ABD ile koordine bir şekilde yapmak istediklerini belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir