İstanbul’da Hain Saldırı

By | Mayıs 13, 2016

Genel Kurmay Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada olayda 2 askeri personelin hafif yaralandığı belirtildi. Yaralanan 2 askeri personelin hayati tehlikesinin bulunmadığı gelen bilgiler arasında.

Yapılan açıklamada saldırının 12 Mayıs Perşembe Günü saat 16.40’ı gösterirken meydana geldiği belirtildi. İstanbul Sancaktepe ‘de askeri aracın geçişi sırasında park halindeki bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu iki kahraman askeri personelin hafif şekilde yaralandığı verilen bilgiler arasında. Ayrıca servis aracı şoförü dâhil olmak üzere 4 personelin de kontrol amaçlı olarak hastaneye kaldırıldığı gelen bilgiler arasında.

Haber Ajansları bombanın servis aracının yaklaşık 20 metre uzağında infilak ettiği bu nedenle saldırının tam olarak Terör Örgütü açısından başarıya ulaşmadığı bildirdi. Güvenlik kamerası kayıtlarında patlayan aracın kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından cadde üzerine park edildiği ardından şahsın olay yerini terk ettiği gözlendi. Patlayan Bombanın etkisiyle çevredeki bir çok dükkan ve evin camları kırıldı. Patlamadan sonra sokak hemen trafiğe kapatıldı. Genel Kurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre henüz hiç bir terör örgütü saldırıyı üstlenmedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir