Kayınvalidesine Öldüren Kadına Müebbet Hapis!

By | Haziran 1, 2016

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde yaşayan Mehmet Karadayı’nın eşi olan Melek Çalar kocasından intikam almak için kayınvalidesi Besra Karadayı’yı öldürdü. Mahkemenin açıkladığı karar gereği Melek çalar müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

26 Kasım 2012 tarihinde Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde gerçekleşen olay da, eski uzman çavuş olan Mehmet Karadayı tartışma sonucunda evi terk eden 3 çocuk annesi 12 yıllık eşi Melek Çalar’ın ailesinin evini bastı. Evi bastığı sırada üzerinde silahı ve el bombaları bulunan Mehmet Karadayı’nın gözü dönmüştü.

Gözü dönen Mehmet Karadayı eşiyle aralarında olan boşanma davasının devam ettiğini ve eşinin kendisini terk ettiğini söylemişti. Ayrılmalarına Sebep olan kişinin ise Melek Çalar’ın annesi Edibe Çalar’ın olduğunu söyledi. Öfkeli damat bu sebeple 50 yaşındaki Edibe Çalar’ı yanında götürdüğü silahıyla öldürmüştü. Melek Çalar’ın babası olan Çuço Çalar ve yanında bulunan 8 kişi ise olay yerinde yaralanmıştı.

Yaptığı saldırı gerekçesiyle tutuklanan Mehmet Karadayı cezaevine sevk edildikten sonra anne ve babasına saldırı düzenlendi. Saldırıda tutuklanan Mehmet Karadayı’nın annesi Besra Karadayı öldürülürken babası Ekrem Karadayı ağır yaralandı. Saldırı sonrası Melek Çalar, babası ve 3 erkek kardeşi hakkında soruşturma açıldı. Mahkemede kasten adam öldürmek ve çete kurma suçlarından yargılanan Melek Çalar, babası ve 3 erkek kardeşi ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptlırdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir