Kılıçdaroğlu Sert Konuştu: “Bunun Adı Saray Darbesidir”

By | Mayıs 5, 2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün yaptıkları “haftalık olağan görüşme” adı altında ki toplantıdan sonra bugün Davutoğlu kameralar karşısına geçerek Ak Partiyi 22 Mayıs tarihinde olağan üstü kurultaya götüreceğini ve kendisinin aday olmayacağını söylemişti. CHP tarafından ise bugün sert eleştiriler gelmeye başladı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Bunun adı saray darbesidir” dedi.

4 MAYIS SARAY DARBESİ FİİLEN GERÇEKLEŞMİŞTİR

Cumhurbaşkanının istekleri doğrultusunda siyasiler yön aldığını işaret eden CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ““Dün kaçak sarayda gerçekleşen görüşmeyle darbe fiilen gerçekleşti, darbenin adı 4 Mayıs saray darbesidir. Sayın Davutoğlu, üzülerek ifade edeyim ki 4 Mayıs saray darbesine boyun eğerek dikta yönetimine zemin hazırlamıştır” ifadelerini kullandı.

BİZ HAKKIMIZI DAVUTOĞLUNA HELAL EDİYORUZ

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun helallik istemesi üzerine CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Az önce arkadaşlarımla birlikte Sayın Davutoğlu’nu dinledik. Aslında son derece güzel ve duygusal bir konuşma yaptı. Bir ayrılık konuşmasıydı. Başarılarını anlattı, ülkeye verdiği hizmetleri anlattı. İç politikada, dış politikada, ekonomide hangi başarıları sağladığını ifade etti. Son iki seçimde aldığı oy oranlarını anlattı ve elbette helallik de istedi, ‘bütün vatandaşlara hakkımı helal ediyorum’ dedi. Elbette ki helallik boynumuzun borcudur. Sayın Davutoğlu’na bütün haklarımızı helal ediyoruz. Bu konuda Sayın Davutoğlu’nun hiçbir endişesi olmasın.” Dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir