MENÜ

Kilis’ten Sonra Gaziantep’te Füze Alarmı!

145 defa okunduYorumlanmadı, , , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

IŞİD Suriye mevzilerinden Türkiye’ye karşı terörize eylemlerine devam ediyor, Kilis’ten sonra Gaziantep’e de füze düştü.

Kilis’ten Sonra Gaziantep’te Füze Alarmı!

Son günlerde IŞİD mevzilerinde onlarca füzenin geldiği Kilis’te hayat durma noktasına geldi. Gelen füzelerde birçok sivil vatandaşımız hayatını kaybederken, Kilisliler memleketlerini terk etmek zorunda kaldı. Genelkurmay Başkanlığı Kilis’e düşen füzeler ile ilgili açıklamalar yapıp ne kadar anında fırtına obüsleri ile cevap verildiğini söylüyor ve füze gelen IŞİD mevzilerinin vurulduğunu ifade ediyor olsa da füzeler Türkiye’ye karşı tehdit oluşturmaya, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini hiçe saymaya devam ediyor. Kilis halkı diken üstünde yaşamaya devam ediyor.

Bugün ise Kilis’ten sonra füze alarmı Gaziantep’te verildi. IŞİD mevzilerinden Gaziantep Havalimanı yakınlarına füze atıldı, atılan füze lojman bahçesinde ki boş bir araziye isabet etti. IŞİD’in Asıl hedeflerinin Gaziantep Havalimanı olduğunu belirten yetkililer, olayın bugün sabah saat 11.50 sularında gerçekleştiğini bildirdiler. Füzenin düşmesi ile gerek Gaziantep Havalimanında gerek ise çevrede korku ve panik dolu anlar yaşanırken, bölgeye çok sayıda güvenlik personeli yönlendirildi.

Yorum Yaz