KSÜ Eski Rektörü ‘Paralel Yapı’ İddiasıyla Gözaltında

By | Mayıs 3, 2016

Kahramanmaraş’ta Paralel Yapı ile mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda içerisinde KSÜ eski Rektörü Mehmet Fatih Karaaslan’ın, akademisyenlerin ve dernek yöneticilerinin de bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, dün paralel yapı ile mücadele kapsamında Kahramanmaraş merkezli olmak üzere Şanlıurfa ve Gaziantep’te ortak operasyon yürüttü. Yürütülen operasyonlar kapsamında Lale Eğitim ve Kültür Derneği’ne baskın düzenlendi ve KSÜ eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, rektör eski yardımcısı Prof. Dr. Cemal Tuncer, Üniversite Sanayi Kamu İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin eski müdürü Prof. Dr. Yüksel Bölek, üniversitede halen görevli bazı akademisyenler ile dernek yöneticisi Gökçe Özbek’in de aralarında bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı.

Aralarında M.Fatih Karaaslan’ında bulunduğu 7 şüpheli sabah saatlerinde Necip Fazıl Şehir Hastanesi’nde sağlık kontrolü yapıldıktan sonra ‘Terör örgütüne üye olmak, kamuyu zarara uğratmak, nitelikli dolandırıcılık, evrakta sahtecilik’ suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir