Mardin Valiliği’nden Açıklama

By | Mayıs 20, 2016

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada terör örgütü PKK’ya Nusaybin de yapılan operasyonlar sonucunda 394 terör örgütü mensübü öldürürlürken, 371 barikatın kaldırıldığı, 971 el yapımı patlayıcının güvenlik güçlerince kontrollü bir şekilde imha edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamanın devamında ilçede teröristleirin tarafından kazılan çukurların ve hendeklerin kapatılması, bombalı tuzakların imha edilmesi, terör örgütü menuparının ilçeden uzaklaştırılması ve ilçede yaşayan halkın can ve mal güvenliği için 14 Mart 2016’dan bu yana operasyonların sürdüğü belirtildi. Öte yandan yapılan açıklamada bölgede yaşayan hakla bin 951 gıda paketi dağıtıldığı 2 bin 748 kişinin nöbetçi eczanelerden faydalanmasının sağlandığı ve 112 Acil Servisi’ne gelen tüm çağrılara hiç bir istisna olmaksızın karşılık verildiği bilgisi yer aldı.

Mardin Valiliği açıklamasının devamında bin 645 kişinin güvenli bölgelere tahliyesinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştiği bildirildi. Operasyon süresince kahramanca mücadele eden 66 güvenlik gücünün şehitlik mertebesine eriştiği bildirildi. Terör ile mücadele konusunda kararlılığını vurgulayan Mardin Valiliği bölgede yaşayan vatandaşların huzur ve güven ortamını bölücü terör örgütü ile mücadele konusunda yürütülen faliyetlerde sonuna kadar devam ettireceklerini belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir