Mardin’de 438 Terörist Etkisiz Hale Getirildi!

By | Mayıs 26, 2016

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından bölücü terör örgütü PKK mensuplarına yönelik Doğu ve Güneydoğu illerinde başlatılan operasyonlar kapsamında bugün Mardin Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı. Valilikten yapılan açıklamada bölgede gelinen son durum ve terör örgütü mensuplarının kayıpları bildirildi. Valilik, Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Mardin’in Nusaybin ilçesinde 72 günde 438 terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirdi.

Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Nusaybin ilçesinde devam etmekte olan operasyonlar kapsamında 68 güvenlik gücünün şehit olduğu bildirildi. Yapılan açıklamada ayrıca 384 güvenlik gücünün ise çıkan çatışmalarda yaraladığını belirtti.

Mardin Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada bölgede gece gündüz devam etmekte olan çatışmalarda hiçbir sivil vatandaşın öldürülmediği bildirilirken, sadece 1 itfaiye görevlisinin bölücü terör örgütü üyeleri tarafından açılan ateşte yaralandığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İlimiz Nusaybin ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kazılan çukur, kurulan barikat ve gizlenen bombalı tuzakları temizlemek maksadıyla, 14 Mart 2016 günü başlatılan Atmaca -7- Müşterek Özel Birlik Operasyonu kararlılıkla devam etmektedir. Bu kapsamda; 72 gündür devam eden operasyonda; 68 güvenlik görevlimiz şehit olmuş, 384 personelimiz yaralanmış ve 438 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bu süre içerisinde operasyon bölgesinde hiçbir sivil hayatını kaybetmemiş, belediye itfaiye görevlisi 1 sivil ise bölücü terör örgütü mensuplarının açtığı ateş sonucu yaralanmıştır. Operasyonun başladığı 14 Mart 2016 tarihinden itibaren sivil vatandaşlarımızın ilçeden tahliye talepleri dahil her türlü istekleri, ilgili birimlerimiz tarafından karşılanmış, bin 755 vatandaşımız Nusaybin’in farklı mahallelerinden tahliye edilmiştir.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir