MENÜ

Mavi Marmara’da Hayatını Kaybedeler Anıldı!

128 defa okunduYorumlanmadı, , , , kategorisinde, tarihinde yayınlandı

Filistin’e yardım götürmek amacıyla yola çıkan Mavi Marmara gemisine yapılan saldırıda hayatını kaybedenler için bugün anma günü düzenlendi.

Mavi Marmara’da Hayatını Kaybedeler Anıldı!

İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Vakfı gibi kurum ve kuruluşların yardımlarının ve de görevlilerinin bulunduğu Filistin için düzenlenen yardım gemisini Mavi Marmara’ya İsrail’in saldırışının ve yardım gönüllüsü masum insanların ölümünün 6.yıl dönümü adına bugün anma töreni düzenlendi. Tören Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu tarafından organize edilirken saldırıda hayatını kaybedenlerin fotoğrafları taşındı. Emniyet güçlerine bağlı polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı törende, İsrail yönetimi karşıtı sloganlar atıldı. Toplanan kalabalık daha sonra birlikte sabah namazı kıldı.

Toplanan platform adına basın açıklamalarında bulunan Soner Kartal, Mavi Marmara saldırısında atıfta bulunarak bu saldırının birçok ülke tarafından dava konusunu edindiğine değindi. İsrail ve Türk ilgili birimlerinin de görüşmelerde olduğu hakkında konuşan Kartal, bu konuda ki dava soruşturmalara etki edecek tek mercii saldırıda ölen şehit aileleri ve saldırı mağdurlarıdır ifadelerini kullandı. Kartal, Mavi Marmara’da hayatını kaybeden şehit ailelerinin rızası alınmadan İsrail ile yapılan ilişkilerin ve anlaşmanın tanınmadığını ve tanınmayacağını belirtirken, bu platformdan bunların altını çizerek söylüyoruz dedi.

Yorum Yaz