Muhammed Ali’nin Cenazesi Konvoyla Karşılandı!

By | Haziran 6, 2016

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi boksörü olarak nitelendirilen efsanevi isim Muhammed Ali’nin naaşı doğup büyüdüğü yer olan Louisville’ye Arizona’dan özel uçak ile gönderildi. Havalimanında ailesi, sevenleri ve yakınları tarafından geniş bir araç konvoyu ile karşılanan Muhammed Ali’nin cenazesinin uçaktan indirildiği sırada duygu dolu anlar yaşandı.

74 yaşında hayatını kaybeden Muhammed Ali’nin kesin ölüm nedeni ile ilgili herhangi bir tanı henüz koyulamamışken uzmanlar septik bir şok nedeni ile hayatını kaybettiğini belirtiyorlar. Muhammed Ali’nin cenazesine seven herkesin katılabileceğini söyleyen Ailesi, davetliler için şimdiden hazırlıklarına başladı. Cuma günü gerçekleşmesi beklenen cenaze törenine dünyanın dört bir yanından Muhammed Ali’nin sevenleri ve ülke yöneticilerinin katılması bekleniyor. Efsanevi boksörün cenaze namazını ise kendisi gibi sonradan Müslüman olan ABD’nin İslam Lideri İmam Zaid Şakir’in kıldıracağı ifade ediliyor.

Diğer taraftan ABD’de Eskiden Devlet Başkanlığı görevi yapmış Bill Clinton’nda bir cenaze töreninde bir konuşma yapacak olduğu bilgisi yerel kaynaklar tarafından açıklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir