Narkotim Ekipleri Göreve Başladı

By | Mayıs 20, 2016

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla gençleri uyuşturucu batağından uzak tutmak amacıyla kurulan narkotim ekibi görevini en iyi şekilde sürdürmeye devam ediyor. Adana’da nano teknoloji kıyafetler ile sokakta uyuşturucu ile mücadele eden narkotim ekipleri “torbacı” olarak tabir edilen sokak satıcalarına göz açtırmıyor.

Adana Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı narkotim ekipleri 2016 yılında yaptığı uyuşturucu satışına yönelik çalışmalar sonucunda 915 sokak satıcını yakaladı yakalanan satıcılardan 650’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sokakları uyuşturucudan ve zehir tacilerinden temizlemek için gece gündüz çalışan narkotim ekipleri son teknoloji ekipmanları kullanıyor. Bu ekipmanlar içerisinde en dikkat çekeni ise nano teknoloji kıyafet ve kullandıkları yüksek teknoloji motorsiklet.

Narkotim ekipleri Adana’da bulunan İlkokul ve Lise bölgesine dışarıdan gelip uyuşturucu satmak isteyen zehir tacirlerinin önüne geçme için uygulama yaptı. Narkotim ekiplerinin yüksek teknoloji kullanılarak yaptığı uygulamada ilkokul ve lise bölgelerinden geçen vatandaşlara kimlik sorgusun yapıldı. Ayrıca üst taraması da yapan narkotim ekiplerinin çalışma sonucunda bir kişinin üzerinde bıçak bulundu. Ardından yakalanan kişi göz altına alındı.

Ekipler park ve okul önlerindeki uygulamaları aralıksız ve başarılı bir şekilde sürdürmeye devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir