Numan Kurtulmuş “Türkiye Üzerine Düşeni Yapacak”

By | Mayıs 30, 2016

Başbakan Yardımcılığı ve Hükümet Sözcülüğü görevini yürüten Numan Kurtulmuş, Cerablus Harekatı ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun konuşması hakkında önemi ve kritik açıklamalarda bulundu. Cerablus Harekatı’nın ayrıntılarının paylaşılmasının mümkün olmadığını belirten Kurtulmuş, Türkiye’nin kendi sınır güvenliğini korumasının ve toprak bütünlüğünün birinci öncelikleri olduğunu belirtti.

Mare-Cerablus hattının Türkiye’ye karşı yapılan terörize ve saldırgan eylemlerin durdurulabilmesi ve Türkiye’nin korunabilmesi için hayati bir önem taşıdığını belirten Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Türkiye’yi hedef alan bu terörist grupların hareketlerini ve saldırganlığını engellemek noktasında Türkiye üzerine düşeni yapmaya hazırdır ve yapacaktır ifadelerini kullandı.

Ak Partinin olağan üstü kongreye gidip yeni parti başkanı, 65.dönem Başbakanı’nı ve kabinesini seçmesi hakkında da konuşan Kurtulmuş, Çankaya Köşkünde Bakanlar Kurulu Toplantısı devam ederken yeni hükümetin reform ve atılım üzerine kurulduğunu ve daha iyi hizmetler ile halka gideceğini belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir