Obama’dan Trump’a Sert Eleştiri

By | Mayıs 7, 2016

ABD başkanlığı için Cumhuriyetçi Parti’den aday olması büyük ölçüde garanti olan Donald Trump, ABD Başkanı beklenmedik bir tepkiyle karşılaştı. Barack Obama, Trump’ın aday olmasının seçmenler tarafından değerlendirilip dikkate alınması gerektiğini dile getirdi.

Beyaz Saray’da Amerika Birleşik Devletleri’nin şuaınki ekonomisini değerlendiren Başkan Obama konuşma sonrasında gazetecilerin yönelttiği soruları cevapladı.

Cumhuriyetçi Parti’deki başkanlık yarışında güçlü aday olan Trump’ın tek kalması hakkındaki soruları yanıtlayan Obama, ABD başkanlığının küçümsenmeyecek bir şey olduğunu belirtti. Daha önce Trump’ın yaptığı konuşmaların dikkate alınması gerektiğini söyleyen Obama,” Bu bir eğlence değil, değerli bir zaman içerisindeyiz, bu iş şov değil ABD başkanlığı için sürdürülen bir yarıştır” ifadelerini kullandı.

Bir hayli önemli olan başkanlık seçiminde, yer alan tüm adayların detaylı bir şekilde incelenmesi gerektiğini bildiren Obama, Cumhuriyet Partisi görevlilerinin Trump’ın doğru kişi olup olmadığını araştırmaları gerektiğini aktardı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir