Osmaniye gezisi sonları oldu!

By | Haziran 5, 2016

Hatay’da bulunan 5 Temmuz ilköğretim okulu öğrencilerini aileleriyle birlikte etkinlik yapması için Osmaniye’ye gezi turu düzenledi. Osmaniye’nin yöresel bölgelerini gezdikten sonra geri dönmek için yola koyulan, öğrencileri taşıyan minibüs Osmaniye’nin Cevdediye Kasabası yakınların minibüs şoförünün direksiyon hâkimiyetini yitirmesi üzerine sulama kanalına uçtu. Sulama kanalına uçan minibüste bulunan öğrencilerden ve velilerden oluşan grubun 7 si olay yerinde hayatını kaybetti. Minibüste bulunan 26 kişi yaralandı.

Bölgede bulunanların olayı fark etmesi üzerine bölgeye hemen 112 acil servis ve AFAD ve İtfaiye ekipleri çağırıldı. Ekiplerin olay yerine intikal etmesi üzerine 7 kişinin cansız bedeni ve 24 yaralı otobüsten çıkarıldı. Osmaniye devlet hastanesine kaldırılan yaralılardan iki öğrenci doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı ölü sayısı 9 a çıkarken diğer yaralıların tedavilerinin sürdüğü gelen bilgiler arasında.

Kaza sonrası olay yerine gelen Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman Osmaniye valisi Kerem Al ve İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik kazanın nedeni ile ilgili bilgiler aldılar. Yaşanan olayla ilgili açıklama yapan Osmaniye Milli Eğitim Müdürü ‘’Kazada ölen öğrencelerimize ve velilere yüce Allah’tan Rahmet ve yakınlarına sabır diliyorum, ayrıca olayda yaralanan öğrencilerimize ve velilerine acil şifalar diliyorum derken kazanın sorumluları cezası kalmayacaktır’’ dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir