Otobüsle Tur’a Çıkmadan Önce Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

By | Mayıs 6, 2016

Neredeyse herkesin aklında hayatının bir döneminde hayalini kurduğu şehirlere gitmek vardır. Her bütçeye göre turlar düzenleyen otobüs firmalarından rezervasyon yaptırırken ilk önce baktığımız özellikler fiyatı ve kaç ülkeye gittiği oluyor peki bunların yanı sıra dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

Seyahat Programı

Tur şirketleri çeşitli isteklere göre birçok seyahat paketi sunmakta. Bunların arasında kesinlikle gitmek istediğiniz şehirler, buralarda kalmak istediğiniz süreç ve gittiğiniz şehirde yapacağınız aktivitelerin tur fiyatına dâhil olup olmaması gibi esasların yer aldığına emin olmalısınız

Rehberlik Ücreti

Gittiğiniz noktalarda size bulunduğunuz şehirdeki eserlerin, tarihi yapıların ne zaman kim tarafından yapıldığını size süsleyerek anlatacak rehberler olacak bu rehberler sadece sizin verdiğiniz bahşiş ile değil belirli bir maaş ile çalışıyorlar. Rehberler sadece el altından ek ücret verenleri değil vermeyenleri de daha iyi noktalara götüreceklerdir.

Seyahat Kim’e Hitap Ediyor

Seyahat acentalarının düzenlediği turun hangi kesime hitap ettiğine dikkat edin. Genellikle ailelere yönelik bir tur ise bebek sesleri yâda ailelere yönelik etkinliklerle başa çıkmanız gerekebilir. Eğer yalnız başınıza yola çıkmak istiyorsanız yeni arkadaşlıklar kurmak adına sizin gibi yalnız yola çıkanların tercih ettiği turları, seyahat edeceğiniz tur şirketini birçok siteden araştırmanızda fayda var.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir